RURY PE
W zależności od rodzaju użytego do produkcji polietylenu (gęstość surowca) produkowane są dwa rodzaje rur HDPE PE 80 i PE 100.
Rury PE100 mogą wytrzymać ciśnienie do 16bar natomiast PE do 13bar. W praktyce rury PE100 stosuje się do rurociągów przesyłowych, a PE80 jako bardziej elastyczne i podatne formowaniu, po dodaniu odpowiednio dużej ilości filtra UV stosowane są do nawijania na szpule deszczowni. Przewody wykonane z PE posiadają wysokie parametry fizykochemiczne. Rury PE produkowane są w wymiarach (średnica zewnętrzna) od 16 do 400mm . Zaletami rur PE jest : duża trwałość niski ciężar, łatwy montaż przy wykorzystaniu szybko złączek zaciskowych, odporność na działanie bakterii i grzybów, bardzo małe opory przepływu i nieodkładanie się osadów. Rury PE o średnicy DN16 - 110 dostępne są w kręgach( standardowo 100-200mb) i sztangach 12-sto metrowych (DN 75 - DN 400).
RURY PCV-U
Produkowane są metodą wytłaczania z dodatkiem stabilizatorów, barwnika i środków smarnych. Rury PVC-U są lekkie i trwałe - odporne na korozję. Gładka, wewnętrzna powierzchnia rury minimalizuje straty ciśnienia przy przepływie na dużych odległościach. Trwałość połączeń gwarantują kielichy rur wyposażone w uszczelki. Dostępne są kształtki połączeniowe (mufy, dwu kielichy, kolana, złączki kołnierzowe). Polaczenie rurociągu jest rozłączne ,rury PCV-U można również łączyć z armaturą żeliwną i stalową, stosuje się również łączniki do rur PE. Rury PVC-U produkowane są w zakresie średnic 90-500mm
(standardowa długość rury L=6m ) i w zakresie ciśnień nominalnych 6-12,5 bar.
ZŁĄCZKI DO RUR PE
HYDRANTY
Głowice hydrantowe montowane są na rurociągach przesyłowych wykonanych z rur PE lub PVC. Dostępne są następujące rozmiary głowic: 60x2”, 80x3”, 100x4”, 120x5”.
Głowice wykonane są z lekkiego stopu aluminium odpornego na korozję. Głowice zabezpieczają rurociąg przed gwałtownym uderzeniem wody(wyposażone są w sprężynę powrotną). System testowano przy ciśnieniu 25bar i jest gwarantowany do 15bar.